Затискачі та клеми «маса»
У цьому розділі каталогу пропонується замовити затискач для зварювальних робіт, розрахований на навантаження від 150 до 600 ампер. Зварювальний затиск, або кажучи на професійному сленгу «кліщі», це невід'ємна частина ланцюга обладнання, що забезпечує заземлення. Затискний механізм пропускає через себе великі струми, тому при його конструюванні основний упор робиться на надійності з'єднань. Затиск, він же «крокодил», являє собою швидкознімний контакт, виконаний в різних конструктивних варіантах. Вибір фіксатора обумовлюється конфігурацією металу, з яким належить працювати.
Здавалося б, що може бути простіше, якщо потрібно купити затискачі для зварювальних робіт: вирушаєш в найближчий магазин будівельного обладнання, вибираєш відповідні кліщі. Але, на перевірку все виявляється не так очевидно, адже існує щонайменше чотири різновиди затискачів:
- «крокодил» або кліщі;
- магнітна маса;
- центратор зварювальний;
- струбцина.
Як вже було сказано, у кожного варіанту є своє призначення, тісно пов'язане з місцем закріплення.
У мережі можна купити зварювальні затискачі крокодили, центратори, лещата нестандартної конструкції, хоча при детальному вивченні стає зрозуміло, що всі вони є модифікованими версіями згаданих заземлень.
Поспішаємо нагадати, що і серед тримачів електродів для сварки також спостерігається плюралізм: затискні, вилочні, гвинтові.
Що потрібно знати, перед тим як придбати затискач крокодил для зварювального апарату в Україні через наш магазин?
Швидкознімна кліщова клема за своєю конструкцією нагадує металеву прищіпку, на контактній частині якої є ребристі насічки – зубці. Завдяки цим насічкам затиск надійно фіксується на металевій поверхні, забезпечуючи надійний електричний зв'язок.
Сильні сторони такого типу фіксаторів, це: зручність при оперативних діях, універсальність, хороша провідність. Слабкі сторони: ослаблення пружини при регулярному застосуванні, прогорання металу, необхідність вибору між клемами різної пропускної здатності. Для професійного використання рекомендується вибирати «крокодили», що витримують силу струму в 400 і більше ампер.
Врахуйте той факт, що такий затиск не можна використовувати з деталями, діаметр яких перевищує охоплення розкритого фіксатора.
Магнітний затискач маси зварювальний: переваги і недоліки
Магнітна варіація представляє затиск, зібраний з двох частин: магніту і сталевого контакту з з'єднанням на болті, до якого прикручується кабель. До переваг магнітного заземлення слід віднести:
- надійну конструкцію без рухомих частин;
- закріплення на різних металевих конструкціях;
- фіксацію за кілька секунд;
- установку з'єднання у важкодоступних місцях;
- відсутність нагару.
Недоліки магнітної «землі», це слабке з'єднання, неможливість фіксації на кольоровому металі, потреба в регулярному очищенні поверхні магнітного коннектора.
Струбцина – фундаментальне заземлення для кращого з'єднання
Вибираючи затискач маса для зварювального апарату в інтернет-магазині, ви можете побачити вельми незвичайне конструктивне рішення, яке зовні нагадує інструмент столяра. Струбцину використовують не часто, тому що вона розрахована на вирішення специфічних завдань, зокрема, таких, де необхідно отримати акуратний рівний шов.
Плюси Струбцини: надійний електромеханічний контакт, висока пропускна здатність. Мінуси: довга зміна положення, обмеження за розмірами матеріалу, на якому належить заземлитися.
Це досить великий виріб з відповідним цінником. Якщо порівнювати ціна на затискачі для зварювальних робіт, струбцина безумовно стане переможцем рейтингу, як найдорожчий з фіксаторів.
Зварювальний центратор: заземлення для труб
Спеціально розроблений фіксатор, розрахований для розміщення на поверхні труб. Дві напівкруглі половини регулюються гвинтовим шарніром, що дозволяє підганяти центратор під будь-який діаметр труби. Переваги: щільний контакт, комфорт при заземленні на трубах. Мінуси: досить складна конструкція і висока вартість.
В ідеалі, вибираючи затискач для зварювального апарату в Дніпрі, або будь-якому іншому населеному пункті України, необхідно відштовхуватися від характеру робіт. Зварювальники з багаторічним досвідом вважають за краще мати під рукою як мінімум два типи фіксаторів. У пріоритеті, звичайно ж, «крокодил», плюс, струбцина або центратор.
Вибираючи фіксатори, зверніть увагу на інші інструменти зварника: окуляри для зварювання, маски, електроди для дугового зварювання, тримачі. Робіть велике замовлення і отримуйте знижку.