Загальні рекомендації по використанню зварювального обладнання
Зварювальні інвертори є досить надійним обладнанням, що містить у собі цілий комплекс захистів. Однак існує ряд рекомендацій, виконання яких зведе до мінімуму ймовірність відмови і зробить комфортним зварювальні роботи.
Одна з головних рекомендацій - при роботі не ставити прилад на землю. Вентилятор охолодження, входить до складу будь-якого інвертора починає засмоктувати пил, а пил, особливо металева від болгарки, що розрізається металу або бетону - головний ворог інвертора. Якщо ж часто проводяться роботи в запилених місцях, рекомендується час від часу знімати металевий кожух і проводити продування внутрішніх вузлів стисненим повітрям (компресором) під тиском не більше 4 одиниць та/або прочищення м'якою кистю. Крім того, ці дії сприяють збільшенню тепловіддачі і поліпшення охолодження зварювального інвертора, що в свою чергу сприятливо позначиться на тривалості роботи до включення термозахисту від перегріву. Особливо це актуально в південних регіонах з високою температурою навколишнього середовища.
З даним фактором пов'язана рекомендація - уникати перекривання вентиляційних отворів і не допускати встановлення працюючого інвертора ближче ніж 30 см від стіни або перешкоди для циркуляції повітря. Категорично заборонена експлуатація зварювального інвертора, якщо не працює один або обидва (якщо їх два) вентилятора.
При занесенні в тепле приміщення з холоду обов'язково потрібно витримати в теплому приміщенні дві години і тільки потім включати в мережу.
По закінченні робіт не варто відразу вимикати інвертор - після поспішного виключення внутрішні вузли виявляються розігрітими і деякий час ще догреваются. Необхідно дати попрацювати вхолосту (3-5 хвилин) і дочекатися появи холодного повітря на виході вентиляційних отворів, перш ніж вимикати апарат.
При виконанні робіт стежити за надійністю з'єднання контакту кабелів в контактних гніздах. Враховуючи, який струм на них подається будь – яке порушення контакту викликає сильне іскріння в цьому місці, що веде до ще більшого порушення контакту. Рекомендується користуватися тільки заводськими (йдуть в комплекті зі зварюванням) зварювальними кабелями, а якщо і змінювати їх довжину - то незначно.
Надмірне збільшення довжини веде до втрат по струму і змін характеристик апарату, так як кабелю є частиною внутрішньої електричної ланцюга. Теж саме стосується місць контакту живильного проводу – необхідно стежити за надійністю контакту в з'єднанні вилка-розетка і якщо є необхідність використовувати подовжувачі з перерізом не менше 2.5 мм2 (для мідної жили) і довжиною не більше 10 метрів (невикористаний провід не повинен бути смотан в кільце).
Всі дані по продуктивності зварювальних апаратів наводяться з розрахунку 220-230 В живильної мережі. І навіть якщо ваш апарат розрахований на роботу в діапазоні 170-270В - продуктивність його при 170 буде значно нижче, ніж при 220 В, тобто щоб це компенсувати зварювальний струм необхідно буде встановлювати вище.
Необхідно уникати попадання вологи всередину апарату - якщо це сталося проведіть просушку.
Не рекомендується зимове зберігання в сирих гаражах і підвалах.